wtorek, 15 listopada 2016

Makijaż w telewizji jest obowiązkowy

Kiedy występujesz w telewizji chcesz, żeby ludzie skupili się na tym, co mówisz. Chcesz błyszczeć, ale nie chcesz mieć błyszczącej twarzy.

Kobiety nie chcą, żeby zwracano uwagę na ubiór lub kolor szminki. Mężczyźni nie chcą, że komentowano kolor krawata lub opuchliznę pod oczami.

Panie nie mają problemu z makijażem w telewizji, ale dla mężczyzn to trochę wstydliwy temat. Jak to? Mam upudrować nos i nałożyć podkład na policzki? Oczywiście, że tak.

W telewizji HD (z wyraźniejszym obrazem) wszystkie niedoskonałości twarzy są bardziej widoczne. Kamera działa jak szkło powiększające. Twarz widziana w zbliżeniu i mocnym świetle reflektorów bez kosmetyków błyszczy i ma niejednolitą barwę – na ekranie widać każdą skazę.

Makijaż ma wyglądać naturalnie – tak jakby go nie było. Ma poprawić Twój wygląd, a nie zmienić Cię nie do poznania.

Oto zasady używania makijażu w telewizji:

1. Makijaż telewizyjny wymaga nałożenia grubszej warstwy podkładu i pudru. Maskujemy dokładnie sińce pod oczami, popękane naczynka i inne defekty skóry. Minimum to puder, najczęściej w kompakcie.

2. W użyciu są także podkłady na bazie wody lub oleju, które nie wymagają matowienia pudrem.

3. Podkład, korektory i puder wybieramy zgodnie z zasadą doboru kolorów. Dobrze jest zastosować podkład o ton ciemniejszy od koloru skóry.

4. Puder i podkład nakładamy także na uszy i szyję.

5. Najlepsze są bronzery mineralne, które miękko stapiają się ze skórą zgodnie z zasadami światłocienia. Odrobina różu nadaje twarzy zdrowy wygląd.

6. Kolorystyka cieni do oczu u kobiet powinna być dobrana do typu urody i ubrania.

7. Kolor szminki powinien zgadzać się z kolorem wnętrza ust.

8. W męskim makijażu telewizyjnym liczy się naturalny wygląd oraz to, że makijaż nie może być widoczny na telewizyjnym ekranie.

9. Najważniejsze jest dokładne pudrowanie czoła, nosa i górnej wargi górnej. Nie wolno zapominać o pudrowaniu łysiny i tzw. męskich zakoli.

10. W przypadku tłustej skóry u mężczyzn warto stosować bibułki matujące.

Konkluzja

Dobry makijaż w telewizji to taki, którego nie widać. Musi być matowy i wykonany kosmetykami z napisem HD (preparaty o małej średnicy cząstek).

Jeśli często występujesz w telewizji, warto kupić sobie dobre kosmetyki i nauczyć się sztuki podstawowego makijażu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ten wpis czeka na Twój komentarz.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *