poniedziałek, 26 września 2016

Szanuj lokalne media

Lokalne media mówią nie tylko o nowych sklepach, brudnych piaskownicach i sąsiedzkich konfliktach.

Tak jak piekarnia, przychodnia zdrowia czy księgarnia służą lokalnej społeczności. Tylko one kontrolują lokalne samorządy i radnych.

W lokalnych mediach pracują dziennikarze, którzy mieszkają wśród ludzi, o których piszą – to skraca dystans i ułatwia zrozumienie mediom lokalnych problemów.

Niektóre marki mają coraz większe potrzeby w komunikacji z mediami – działają na coraz większym rynku i zależy im na tym, żeby mówiły o nich krajowe media. Czasem pomijają lokalne redakcje. Niesłusznie.

Oto sześć powodów dlaczego nawet duże marki nie powinny lekceważyć lokalnych mediów:

1. Najlepsi reporterzy i redaktorzy, którzy pracują dzisiaj w lokalnych mediach za kilka lat mogą awansować do większych ośrodków. Jeśli teraz potraktujesz ich poważnie, dlaczego nie mieliby zachować się podobnie kiedy będą u szczytu kariery?

2. Ignorowanie lokalnych mediów jest równie szkodliwe jak ignorowanie lokalnych społeczności przez polityków w dużych kampaniach. Należy szanować tych, których głosy przyczyniły się do zwycięstwa (na przykład w wyborach prezydenckich) i których poparcie może być ważne kiedy sytuacja się pogorszy.

3. Wystąpienia w lokalnych mediach dają doświadczenie, które przydaje się w w wywiadach dla mediów krajowych. Błąd w wywiadzie dla lokalnej stacji radiowej nie przyniesie tyle szkody ile wywiad dla stacji krajowej.

4. W mediach lokalnych jest czas na dokładne przedstawienie tematu z uwzględnieniem potrzeb lokalnej społeczności.

5. Nigdy nie wiesz jakie ważne osoby przyjechały właśnie do miasta, kto ogląda lokalne programy informacyjne i czy zainteresuje się Twoimi produktami i/lub usługami.

6. Lokalna stacja telewizyjna i radiowa oraz gazeta mają dzięki Internetowi zasięg globalny. Na swoich stronach WWW publikują reporterskie relacje, w tym wywiady. Może je obejrzeć każdy kto ma ochotę.

Konkluzja

Kiedy jedziesz na zagraniczne wakacje chętnie próbujesz lokalnych potraw. Mają wyjątkowy smak. Z tego samego powodu warto szanować lokalne media. Mają wyjątkowy charakter. A przede wszystkim integrują lokalną społeczność i dokumentują jej historię.

Znasz inne powody dlaczego należy szanować lokalne media? Napisz o tym w komentarzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ten wpis czeka na Twój komentarz.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *