poniedziałek, 31 lipca 2017

Nie jesteś zadowolony z efektów swojej aktywności na Facebooku i Twitterze?

Im więcej polubień, komentarzy i udostępnień, tym więcej osób przeczyta Twoje wpisy.

Jeżeli nie jesteś zadowolony z efektów swojej aktywności na Facebooku i Twitterze, warto zastanowić się co zmienić.

Oto 5 pytań, które podpowiedzą co poprawić:

1. Czy korzystasz z narzędzi do analizy komunikacji online na Facebooku i Twitterze?

W komunikacji w mediach społecznościowych ważna jest regularność i konsekwencja. Ale skuteczność komunikacji poprawisz jeżeli będziesz publikował wtedy kiedy osoby obserwujące Twoje profile są online. Na przykład Tweriod pokaże kiedy Twoi znajomi są aktywni na Twitterze. Zwracaj też uwagę na to jakiego rodzaju materiały wywołują największy rezonans.

2. Czy to, co piszesz jest ciekawe?

Nie przesadzaj z autopromocją. Nikt nie chce czytać tylko o produktach i usługach. Ludzi interesują także opowieści i anegdoty niekoniecznie bezpośrednio związane z tym, czym się zajmujesz w pracy. Pamiętaj o zadawaniu pytań. Zachęcaj ludzi do dzielenia się swoimi doświadczeniami i opiniami. Odpowiadaj na pytania. Nie bój się żartować. :-)

3. Czy Twoje wpisy są atrakcyjne wizualnie?

Na tym blogu nie znajdziesz wpisu bez zdjęcia. Każdy tekst ze zdjęciem, ilustracją lub wideo ma statystycznie większą popularność od zwykłego tekstu. Korzystaj często ze zdjęć wysokiej jakości i nagrań wideo.

4. Czy to, co piszesz ma wartość praktyczną?

Ludzie korzystają z mediów społecznościowych, żeby się czegoś dowiedzieć i/lub czegoś nauczyć. Czy to, co piszesz jest ważne i pomaga czytelnikom rozwiązywać ich problemy? Czego mogą się nauczyć? Czy dzięki temu będą bogatsi, zdrowsi, szczęśliwsi?

5. Czy to, co publikujesz zachęca do działania?

Czy Twoje wpisy są zabawne i angażujące? Organizuj od czasu do czasu quizy, ankiety lub konkursy. Każdy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami zwiększa zainteresowanie stroną na Facebooku. Podobnie jest z ankietą z prowokacyjnym pytaniem na Twitterze.

Konkluzja

Na firmowych profilach na Facebooku i Twitterze nie pisz tylko o swoich produktach i/lub usługach. Bądź pomocny, konstruktywny i dowcipny. Publikuj wtedy kiedy ludzie, którzy obserwują Twoje profile są przy komputerach. Wkrótce zobaczysz zwiększenie liczby fanów, polubień, komentarzy i udostępnień.

Jeśli potrzebujesz pomocy w prowadzeniu swoich profili w mediach społecznościowych, prosimy o kontakt. Nasz telefon: 77 441 40 14.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ten wpis czeka na Twój komentarz.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *