czwartek, 30 marca 2017

Nie lubię kamery, czyli 7 wymówek od szkolenia medialnego

Nie lubię kamery. Nie ufam mediom. Nie mam czasu.

Jest mnóstwo wymówek od szkolenia medialnego.

Oto 7 najczęściej spotykanych wymówek, żeby nie wziąć udziału w szkoleniu medialnym:

1. Nigdy nie będę zaproszony do ważnego programu informacyjnego lub publicystycznego.

Może nie będziesz. Ale media to także setki magazynów konsumenckich i branżowych, lokalnych gazet, stacji radiowych i telewizyjnych, portali informacyjnych, które mogą poprosić Cię o wypowiedź, dzięki której zwiększysz rozpoznawalność swojej marki (i wywołasz zazdrość u konkurencji).

2. Jestem ekspertem z dużym doświadczeniem i bogatą wiedzą. Znam temat na wylot.

Eksperci potrafią mówić ciekawie i długo. W mediach trzeba mówić ciekawie i krótko. Na szkoleniu medialnym nauczysz się jak odpowiadać na pytania reportera ciekawie, rzeczowo i krótko.

3. Jestem zbyt zajęty swoją firmą.

Jeden wywiad dla mediów daje możliwość komunikacji z tysiącami ludzi. Ile musiałbyś wykonać telefonów i wysłać e-maili, żeby przekazać informacje o tym, co robisz tej samej liczbie klientów? Mógłbyś to zrobić w 5 minut tak jak w wywiadzie radiowym lub telewizyjnym?

4. Reporter napisze co chce bez względu na to, co powiem.

Może tak się zdarzyć (najczęściej w prasie), ale tylko wtedy kiedy dasz mu powód. Na szkoleniach medialnych Pressence Public Relations zawsze jest ćwiczenie pokazujące jak rozmawiać z reporterem prasowym.

5. W naszej firmie komunikacją z mediami zajmuje się rzecznik prasowy.

Reporterzy wolą informacje od najlepiej poinformowanej osoby (na przykład dyrektora finansowego, dyżurnego lekarza, szefa kuchni, itp.) niż rzecznika prasowego. Bezpośredni kontakt z szefem firmy zawsze poprawia ego reportera.

6. W naszej firmie tylko szef udziela wywiadów dla mediów.

Wyobraź sobie, że członek zarządu Twojej firmy został aresztowany, hakerzy wykradli dane osobowe klientów, w fabryce wybuchł pożar a szef jest na wakacjach, w szpitalu lub na konferencji branżowej w innym kraju. Kto będzie rozmawiał z mediami? Milczenie w takiej sytuacji na pewno nie pomoże firmie.

7. Przeszedłem już szkolenie medialne i wiem jak komunikować się z mediami.

Sportowcy biegają maratony, ale przed każdymi zawodami regularnie trenują. Komunikacja z mediami wymaga troski o kondycję oraz stałego ćwiczenia i doskonalenia. Konkurencja na pewno tak robi.

Jeśli potrzebujesz szkolenia medialnego, prosimy o kontakt. Nasz telefon: 77 441 40 14.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ten wpis czeka na Twój komentarz.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *