wtorek, 15 grudnia 2015

Skrajne oceny po szkoleniu medialnym

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś Igrzyska Olimpijskie, prawdopodobnie obserwowałeś gimnastykę, jazdę figurową na lodzie i skoki do wody. Wszystkie te dyscypliny są oceniane subiektywnie przez sędziów – kryteria czasu, szybkości czy odległości nie mają w nich zastosowania.

Ponieważ indywidualne oceny rzadko są w pełni obiektywne, do systemu punktacji w tych sportach wbudowano mechanizm weryfikujący osobiste preferencje sędziów: najniższe i najwyższe noty są odrzucane, a z pozostałych wyliczany jest średni wynik.

Jeżeli po szkoleniu medialnym poprosisz uczestników o wypełnienie ankiet ewaluacyjnych, zauważysz, że część ocen bardzo odbiega od "średniej".

Na każdym szkoleniu będzie 10% osób, które nie potrafią z różnych powodów obiektywnie ocenić Twojej pracy. Niektórzy będą zachwyceni, inni niezadowoleni – bez względu na to, co zrobiłeś i powiedziałeś. Pozostali (90%) zmieszczą się gdzieś w środku.

Jeśli analizując wyniki ankiety ewaluacyjnej lub obserwując pierwsze reakcje po szkoleniu, odrzucisz najwyższe i najniższe wyniki, otrzymasz bardziej obiektywny (sprawiedliwy?) obraz tego jak ocenione zostały Twoje kwalifikacje, doświadczenie, wysiłek i zaangażowanie.

PS. Zobacz jak wygląda nasza Ankieta po szkoleniu medialnym (pdf, 670 KB).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ten wpis czeka na Twój komentarz.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *