wtorek, 29 września 2015

Wywiad dla mediów w rekrutacji na ważne stanowisko

Masz krótką listę kandydatów na ważne stanowisko w Twojej firmie.

Wszyscy rewelacyjnie wypadli w rozmowach kwalifikacyjnych. Mają wyśmienite wykształcenie, znakomite kwalifikacje, pierwszorzędne doświadczenie, oryginalne pomysły i ambitne plany.

Jak wybrać najlepszego?

Jednym ze sposobów jest zorganizowanie dla każdego kandydata symulowanego wywiadu dla telewizji, ze światłami, kamerą i dociekliwym (może nawet agresywnym) reporterem.

Zadaniem kandydata jest przedstawienie firmy w jak najlepszym świetle, udzielenie rzeczowych odpowiedzi i przekonanie do siebie sceptycznie nastawionej publiczności za pomocą zrozumiałych argumentów – czyli to, co szefowie robią w pracy od rana do wieczora.

Jeden z klientów Pressence Public Relations poprosił nas niedawno o przeprowadzenie takich wywiadów w ramach rekrutacji na kierownicze stanowiska w swojej firmie.

Opracowaliśmy krótki scenariusz (opis kryzysowego problemu), który kandydaci otrzymali 10 minut przed wywiadem. Pytania zadawał doświadczony reporter. Zostaliśmy także zaproszeni do pracy w zespole rekrutacyjnym.

Klient był bardzo zadowolony z praktycznej wartości tego testu. Jak się dowiedzieliśmy, właśnie wyniki z wystąpienia przed kamerą pomogły wybrać właściwą osobę na najważniejsze stanowisko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ten wpis czeka na Twój komentarz.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *