wtorek, 28 lipca 2015

Medialna siła wiedzy eksperta

Jak dobitnie powiedział Francis Bacon: "Wiedza to potęga."

W świecie współczesnych mediów wiedza daje nie tylko potężną siłę, ale również sprawia, że jesteś dla dziennikarzy źródłem cennych informacji i komentarzy. Bez sięgania po fachowe opinie ekspertów reporterzy często nie wiedzieliby co napisać.

Media potrzebują eksperckiej wiedzy o Twojej branży, firmie i Twojej specjalizacji.

Dlaczego miałbyś dzielić się za darmo tak ciężko zdobytą wiedzą? Po pierwsze, z czystego altruizmu. Jaką wartość ma wiedza, którą tylko Ty posiadasz? Po drugie, dzielenie się wiedzą i jej upowszechnianie przez media buduje zawodowy autorytet oraz wzmacnia reputację Twojej firmy.

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, ile posiada fachowej i wartościowej wiedzy. Mogę Cię zapewnić, że wiele osób doceni to, co wiesz i potrafisz – pod warunkiem oczywiście, że potrafisz to przekazać w przystępny i barwny sposób.

Możesz dzielić się wiedzą na blogu, Facebooku lub Twitterze. Specjalistyczne czasopisma zawsze potrzebują fachowych komentarzy. Dziennikarze szukają kontaktu z ekspertami, którzy mają coś nowego i ciekawego do powiedzenia.

Nie chowaj się ze swoją ekspercką wiedzą po kątach. Jeśli lubisz Bacona, na pewno też znasz ten cytat: "Milczenie jest cnotą głupich."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ten wpis czeka na Twój komentarz.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *