czwartek, 16 października 2014

Sprawdź czy nie trwonisz pieniędzy

Umiejętność wyróżniająca ludzi odnoszących największe sukcesy – nie tylko zawodowe – jest jednocześnie tą, o której najmniej się mówi. To przymiot lub kunszt, któremu poświęca się najmniej czasu.

Najmniej pieniędzy wydaje się na doskonalenie warsztatu wystąpień publicznych.

Nikt nie zawaha się wydać 700 złotych na kupno magnetycznego stacjonarnego roweru treningowego, który po tygodniu zamieni się w dodatkowy wieszak na ubrania, 200 złotych na zestaw mp3 z kursem języka angielskiego, którego nigdy nie skończy lub 100 złotych na maszynkę do wyciskania soków, która wkrótce pokryje się kurzem. Ale zdecydowana większość nie wyda grosza na poprawę umiejętności publicznych prezentacji – po części dlatego, że nikt im tego nie zaproponuje.

Brak umiejętności pięknego mówienia, przekonującego argumentowania i zjednywania sobie sympatii otoczenia to wstydliwa kwestia. Innymi słowy – nie mówi się chętnie o tym, że ktoś nie potrafi mówić.

Dużo łatwiej doradzić zmianę fryzury, kupno modnego garnituru lub wizytę u kosmetyczki. Ale poprawę mówienia? To zbyt osobiste.

Zgadza się – wystąpienia publiczne są bardzo osobiste. Ludzie wydają osobiste sądy na podstawie tego, co słyszą i widzą.

Bardzo rzadko słaby mówca dowiaduje się dlaczego publiczność go nie akceptuje. To zbyt krępująca sprawa powiedzieć komuś, że jest nudny, monotonny i mdły. Dlatego nudziarze się nie zmieniają.

Czy sugeruję, że w życiu liczy się tylko mówienie? Nie. Czy chcę powiedzieć, że styl jest ważniejszy od treści. Nie. (Przy okazji, wszyscy dobrzy mówcy systematycznie poprawiają treść i formę swoich wystąpień w oparciu o oceny poprzednich występów.)

Chcę natomiast powiedzieć, że wysoki kunszt przemawiania wyróżnia WSZYSTKICH ludzi odnoszących sukcesy. Jeśli chcesz dołączyć do tej elitarnej grupy, opracuj na początek jasny i logiczny plan poprawy swoich umiejętności prezentacji i wystąpień publicznych.

Zadzwoń do nas, jeśli chcesz wiedzieć jak to zrobić. Nasz telefon: 77 441 40 14.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ten wpis czeka na Twój komentarz.

Kontakt

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *